اخبار » هنر در خانه » انواع براونی طرز تهیه انواع کیک بروانی خیس شف طیبه ترکیه ساده

انواع براونی طرز تهیه انواع کیک بروانی خیس شف طیبه ترکیه ساده

انواع براونی طرز تهیه انواع کیک بروانی خیس شف طیبه ترکیه ساده

2016271363130a

براونی با سس شکلات خیس طرز تهیه بروانی مغز دار آموزش تصویری تهیه انواع کیک بروانی

 

مواد لازم براونی با سس شکلات
کره     ½ پیمانه
شکلات کم شیرین     240 گرم
شکر     ½ 1 پیمانه
تخم مرغ     4 عدد بزرگ
وانیل خالص     1 قاشق چایخوری
آرد     ¾ پیمانه
نمک     ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه براونی با سس شکلات

فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. کمی کره را داخل ظرف مناسب فر می مالیم تا چرب شود. کاغذ شیرینی پزی را کف ظرف پهن می کنیم به طوری که از هر طرف آن به اندازه 2.5 سانتیمتر بالا بیاید. ظرف آماده شده را کنار می گذاریم. یک قابلمه بزرگ را پر از آب می کنیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. شکلات و کره را داخل یک بشقاب مناسب می ریزیم و آن بشقاب را روی قابلمه آب در حال جوشیدن قرار می دهیم تا با حرارت آب در حال جوش، شکلات و کره کاملاً ذوب شود که حدوداً 7 دقیقه طول می کشد. سپس آن را از روی حرارت برداشته و به مدت 10 الی 15 دقیقه در دمای اتاق می گذاریم.
شکر را داخل مخلوط کره و شکلات می ریزیم و آنها را با هم مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر تخم مرغ، مواد را کاملاً مخلوط می کنیم. پس از اینکه تمام تخم مرغ ها را اضافه کردیم، وانیل را اضافه کرده مخلوط می کنیم و سپس آرد و نمک را به آرامی اضافه می نماییم.
مایه را داخل قالبی که از قبل آماده کرده ایم ریخته و روی سطح آن را صاف می کنیم. سپس آن را به مدت 40 الی 45 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزد و اگر خلال دندانی داخل آن فرو کنیم فقط مقدار کمی از مواد به آن بچسبد. سپس آن را از فر خارج کرده و می گذاریم تا خنک شود.
با یک چاقو دور کیک را از ظرف جدا می کنیم و با کمک کاغذ کف ظرف، آن را از ظرف فر خارج کرده و به قطعات 5 سانتیمتری برش می دهیم. می توانید این براونی را به همراه سس شکلات و بستنی سرو نماییم. در صورت تمایل می توانید این نوع براونی را تا 3 روز در یک ظرف در بسته داخل یخچال نگهداری نمایید.

نکات تکمیلی در مورد براونی با سس شکلات

براونی با سس شکلات جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45 دقیقه میباشد .
براونی با سس شکلات را می توانید در وعده دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

 

طرز تهیه براونی مغز دار

هر کدام از مغزهای مقوی و خوش مزه مثل گردو، بادام، پسته، فندق و غیره را می‌توان برای این براونی استفاده کرد و بهترین حالت انتخاب مخلوط این مغزهاست. قرار دادن کاغذ روغنی کف ظرف شیرینی‌پزی باعث راحتتر جدا شدن براونی از کف ظرف می‌شود. این شیرینی در مدت 3 ساعت آماده سرو می‌شود و این مواد برای تهیه 16 عدد براونی کافی می‌باشد.

مواد لازم:

کره تکه تکه شده

8 قاشق غذا خوری

آرد

1 پیمانه

پودر کاکائو

¼ پیمانه

بیکینگ پودر

½ قاشق چای خوری

نمک

½ قاشق چای خوری

مغز خشکبار تکه‌ تکه‌شده

1 پیمانه

شکلات کم شیرین تکه تکه‌شده

230 گرم

شکر

¼ 1 پیمانه

تخم‌مرغ درشت

3 عدد

 طرز تهیه:

  1. فر را در دمای 350 درجه  گرم می‌کنیم. کف یک سینی شیرینی‌پزی مربع 23 سانتیمتری را به کره آغشته می‌کنیم. کف و دیواره‌های سینی شیرینی‌پزی را با کاغذ روغنی می‌پوشانیم بطوریکه 3 سانتیمتر از کناره‌های دیواره‌های ظرف اضافه بماند. سپس روی سطح کاغذ را به کره آغشته میکنیم و ظرف را کنار می‌گذاریم. در یک کاسه آرد، کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را مخلوط می‌کنیم و کنار می‌گذاریم.
  2. در یک ظرف نشکن شکلات را قرار می‌دهیم (قابلمه نباشد) و سپس ظرف را در یک ظرف آب جوش قرار می‌دهیم و هم می‌زنیم تا به صورت یکنواخت شکلات آب شود و بعد از 2 یا 3 دقیقه ظرف را از قابلمه آب جوش خارج می‌نماییم. شکر را به شکلات مایع اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا یکنواخت شود و تخم‌مرغ‌ها را در این مایع ترکیب می‌کنیم. سپس ترکیب آرد را به آن اضافه نموده (توجه نمایید که زیاد از حد هم نزنید). در آخر مغزها را به آن اضافه می‌کنیم. مخلوط را درسینی شیرینی‌پزی می‌ریزیم و سطح آن را مسطح می‌کنیم.
  3. سینی شیرینی‌پزی را به فر منتقل می‌کنیم. سینی را در فر به مدت 50-60 دقیقه قرار می‌دهیم. توجه نمایید براونی تا زمانی در فر بماند که وقتی یک خلال چوبی را در آن فرو می‌کنید فقط تکه های بسیار ریز به خلال باقی بماند. سینی را از فر خارج کرده و می‌گذاریم به مدت 30 دقیقه خنک شود. بعد از آن به کمک کاغذ روغنی، سینی شیرینی‌پزی را از فر خارج کرده و می‌گذاریم تا کاملا خنک شود. براونی را با یک چاقوی مرطوب دندانه دار به 16 قسمت تقسیم می‌کنیم و در یک ظرف با در محکم نگهداری می‌کنیم.

 

 

مواد لازم بروانی قهوه ای
کره     ½ پیمانه
شکلات کم شیرین خرد شده     240 گرم
شکر      ¼ 1 پیمانه
نمک     ¾ قاشق چایخوری
تخم مرغ     3 عدد بزرگ
آرد     ¾ پیمانه
گردوی خرد شده     1 پیمانه

طرز تهیه بروانی قهوه ای

فر را با دمای 175 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. کف ظرف کیک پزی را به قطر 20 سانتیمتر با کاغذ روغنی می پوشانیم و روی آن کره می مالیم و آن را کنار می گذاریم.
داخل یک قابلمه متوسط آب می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. داخل یک قابلمه دیگر، کره و شکلات را می ریزیم و آن را روی قابلمه آب در حال جوش می گذاریم تا با دمای آب در حال جوشیدن، ذوب شوند. سپس آنها را از روی حرارت بر می داریم.
شکر و نمک را داخل مخلوط ریخته و با همزن دستی آنها را کاملاً مخلوط می کنیم. تخم مرغ ها را داخل آن می ریزیم و باز مخلوط می کنیم. سپس آرد را به مایه اضافه کرده و فقط در حدی که مواد مخلوط شوند آنها را می زنیم. اگر بخواهیم داخل آن گردو بریزیم در این مرحله آن را نیز اضافه می کنیم.
مایه را داخل ظرف فر آماده شده می ریزیم و روی آن را صاف می کنیم. آن را به مدت 45 الی 50 دقیقه داخل فر داغ می گذاریم تا بپزد و اگر خلال دندانی داخل آن فرو کنیم، ذرات کمی به آن بچسبد. سپس آن را از فر خارج کرده و می گذاریم کاملاً خنک شود.
با استفاده از کاغذ روغنی زیر آن، کیک را از ظرف خارج کرده و کاغذ را از آن جدا می کنیم. براونی را برش می زنیم و سرو می کنیم.

نکات تکمیلی در مورد بروانی قهوه ای

بروانی قهوه ای جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
بروانی قهوه ای را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 12 نفر مناسب میباشد .

لطفا نظر خود را برای دوستانتان بنویسید

نوشتن دیدگاه

16 − هفت =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز