قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

در جستجوی حیات فرازمینی سیگنالهای اسرارآمیزی توسط ستاره شناسان دریافت شده

در جستجوی حیات فرازمینی سیگنالهای اسرارآمیز

ستاره شناسان در در جستجوی حیات فرازمینی سیگنالهای اسرارآمیزی و غیر طبیعی از یک ستاره نزدیک به خورشید شدند که دلیلی برای آن وجود نداشته و از نوع سیگنال های مشهور “واو” مربوط به سال 1977 طبقه بندی می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا به نقل از گاردین، به تازگی دانشمندان سیگنال هایی را از یک ستاره نزدیک به خورشید به نام پروکسیما قنطورس دریافت کردند. سیگنال های دریافتی کنونی نیز از این ستاره همسایه نشأت می گیرد. این ستاره نزدیک ترین ستاره به خورشید بوده و در فاصله ۴.۲ سال نوری از زمین قرار دارد. با وجود این فاصله اندک به خاطر درخشش کم تنها با چشم مسلح قابل مشاهده است. دانشمندان این کشف در مصاحبه های اخیر خود اعلام کردند که این سیگنال ها دارای مشخصات به خصوصی بوده که آن را قابل قبول کرده اما نمی توانیم توضیحی برای آن ارائه دهیم. از طرفی دانشمندان معتقدند این سیگنال را نمی‌توان یک تداخل زمینی دانست و ممکن است پای هوش فرازمینی پیشرفته یا به اصطلاح رد پای فناورانه به عنوان فرستنده این سیگنال ها در میان باشد.

معرفی بازی مافیا Mafia

 

حیات فرازمینی سیگنال

جزییات بیشتر

جالب اینکه پیامی از هیچ ماهواره و یا فضاپیمای انسان ساختی در این محدوده ارسال نمیشود. در حال حاضر دانشمندان روشی برای فشرده سازی انرژی الکترومغناطیسی در این فرکانس برای سیگنال شنااسایی نکرده‌اند. نوع سیگنال های دریافتی از پهنای باند باریک از طیف رادیویی بوده که در فرکانس ۹۸۲ مگاهرتز قرار می گیرد.   آنها احتمال می دهند شاید بتوان از طریق ناشناخته‌های فیزیک پلاسما این سیگنال ها را توجیه کرد اما تنها موضوع رد پای فناورانه در میان است.

سیگنال های دریافتی هم زمان با پروژه ۱۰۰ میلیون دلاری برکترو لیسن (Breakthrough Listen) کشف شد. این پروژه با حضور استیون هاوکینگ و دیگر مشاهیر علوم فضایی در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده. تلسکوپ های رادیویی آن نیز با یافتن شواهد تمدن های پیشرفته یا هوش فرازمینی و هدف رصد آسمان خریداری شده بود. همچنین در این پروژه در یک برنامه علمی به نام ابتکارات خط‌شکن سیمیون از دانشگاه کالیفرنیا  پشتیبانی مالی شده است.

منبع: تکنا نیوز

شیائومی ردمی 9 پاور معرفی شد؛ ردمی نوت 9 با دوربین تقویت شده

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

نوالنی منتقد پوتین

نوالنی منتقد پوتین و اعتراضات در سراسر روسیه برای آزادی او

مسکو – روز شنبه اعتراضات در ده ها شهر در سراسر روسیه آغاز شد . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *