قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

غول جستجوی اینترنتی بایدو با جیلی خودروهای برقی می‌سازد

حالا غول جستجوی اینترنتی چین یعنی «بایدو» می‌خواهد وارد این بخش از بازار شود. و به کمک بزرگترین خودروساز خصوصی این کشور، «جیلی» شروع به تولید خودروهای برقی کند. غول جستجوی اینترنتی بایدو با جیلی خودروهای برقی می‌سازد. خودروهای برقی در ماه‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند. و حتی مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرده‌اند.

تولید خودروهای برقی جاه‌طلبی بایدو برای ورود به بازار حمل و نقل را نشان می‌دهد. این غول جستجوی اینترنتی مدت‌هاست که روی فناوری خودران کار می‌کند. و شرکتی پیشرو در زمینه وسایل نقلیه خودران محسوب می‌شود.

معرفی بازی DeLight: The Journey Home

شرکت‌های چینی زیادی در سال‌های اخیر روی خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و طبق گزارش جدید رویترز، بایدو می‌خواهد یک کمپانی جدید برای تولید خودروهای برقی هوشمند راه‌اندازی کند که در کارخانه‌های متعلق به جیلی تولید می‌شوند.

The Baidu Inc. logo is displayed in the reception are of the company’s headquarters in Beijing, China, on Wednesday, Nov. 12, 2014. While Beijing-based Baidu, owner of China’s most-used search-engine, is available around the world, more than 99 percent of its revenue comes from China. Photographer: Tomohiro Ohsumi/Bloomberg via Getty Images

جزییات بیشتر

دولت چین در سال‌های گذشته روی توسعه فناوری‌های سبز توسط بزرگترین کمپانی‌های خود تمرکز کرده. تا بتواند با مشکلات زیست محیطی مقابله کند. چین از سال ۲۰۱۷ به ممنوعیت خودروهای بنزینی در این کشور اشاره کرده. و برای خودروهای پاک، کمک مالی درنظر گرفته که همین موضوع باعث رشد چشمگیر استارتاپ‌های فعال در حوزه خودروهای برقی شده است.

از گذشته نه چندان دور شرکت‌های چینی پا را از این فراتر گذاشته‌اند. و برای مثال علی‌بابا با «سایک» سرمایه‌گذاری مشترک انجام داده و «Didi Chuxing» هم در حال همکاری با کمپانی «بی‌وای‌دی» برای ساخت خودروهای الکتریکی است. حالا بایدو می‌خواهد شروع به همکاری با جیلی کند. تا صنعت خودروهای برقی در چین یک قدم رو به جلو بردارد.

ظاهرا بایدو برای تولید خودروهای برقی یک سرمایه‌گذاری مشترک با جیلی انجام می‌دهد. و یک کمپانی جدید تاسیس می‌کند. پس از راه‌اندازی این شرکت، بایدو روی توسعه نرم افزار کار می‌کند و جیلی هم روی سخت افزار تمرکز خواهد کرد. این کمپانی‌ها در حال مذاکره برای استفاده از پلتفرم جیلی هستند، اما در کمپانی جدید بایدو سهم بیشتری خواهد داشت. و مسیر آن را مشخص می‌کند.

بزرگترین کمپانی‌های فناوری چین در این مدت در حال بررسی وضعیت بازار برای پیدا کردن بهترین راه برای ورود به آن بودند. برای مثال «علی‌بابا» در استارتاپ «XPeng» سرمایه‌گذاری کرد. تنسنت از یکی از اولین استارتاپ‌های خودروهای برقی در چین یعنی «Nio» پشتیبانی مالی کرد که البته اکنون بزرگترین استارتاپ محسوب می‌شود.

جیلی خود برنامه‌های بزرگی برای صنعت خودرو دارد. این کمپانی چینی مالک ولوو است و همچنین با کمپانی مادر مرسدس بنز یعنی دایملر همکاری می‌کند. علاوه بر خودرو، این کمپانی در زمینه‌های دیگر مانند پهپادها هم مشغول به فعالیت است.

منبع: دیجیاتو

صفحه ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام مسدود شد – دستکم تا پایان ریاست جمهوری

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا خواهد شد؟

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا خواهد شد؟ رشد خیره کنند ثروت ایلان ماسک در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *