قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا خواهد شد؟

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا خواهد شد؟ رشد خیره کنند ثروت ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ نیز همچنان ادامه دارد. و حالا وی با ۱۸۱ میلیارد دارایی تنها ۳ میلیارد دلار با جف بزوس، ثروتمندترین فرد دنیا فاصله دارد. در صورتی که روند کنونی رشد سهام تسلا ادامه داشته باشد. وی احتمالا طی چند روز آینده از بزوس پیشی می‌گیرد.

معرفی بازی The Falconeer

بخش عمده‌ای از افزایش دارایی این دو کار آفرین برجسته مدیون رونق سهام آنها در آمازون و تسلا است. روز گذشته سهام تسلا با رشد ۲.۸ درصدی روبرو شد تا دارایی ماسک با افزایش ۳ میلیارد دلاری از ۱۸۰ میلیارد دلار فراتر رفته و در آستانه عبور از ثروت ۱۸۴ میلیارد دلاری بزوس قرار گیرد.

بزوس از سال ۲۰۱۷ بر صدر فهرست ثروتمندترین افراد تکیه زده و تا همین چند ماه قبل فاصله او با بیل گیتس در رده دوم به حدی بود. که کسی تصور نمی‌کرد به این زودی‌ها جایگاهش مورد تهدید قرار گیرد. با این حال ماسک که در دنیای فناوری ناممکن‌‌ها را ممکن کرده. اینجا هم با رشدی بی‌نظیر در آستانه به زیر کشیدن بزوس قرار دارد.

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد دنیا

جزییات بیشتر

ماسک علی رغم این دارایی خیره کننده علاقه‌ای به مایملک ندارد و اعلام کرده. از دارایی‌های خود برای توسعه یک شهر در مریخ بهره خواهد برد. که طبیعتا به سرمایه گذاری سنگینی نیاز دارد. ماسک تنها کسی نیست. که در این فهرست با رشد دارایی روبرو شده. و ۵۰۰ فرد ثروتمند دنیا سال گذشته در مجموع ۱.۸ تریلیون دلار به دارایی خود افزوده‌اند.

در سال گذشته ثروت ایلان ماسک شاهد رشد ۱۵۰ میلیارد دلاری بود که احتمالا کوتاه‌ترین بازه‌زمانی ایجاد ثروتی به این اندازه برای یک نفر است. این رشد بی نظیر نتیجه موفقیت تسلا در بازار خودرو است که طی سال گذشته باعث افزایش ۷۴۳ درصدی ارزش سهام آن شده است. این در حالی است که تسلا در سال گذشته تنها ۵۰۰ هزار خودرو تولید کرده و از این نظیر به گرد پای خودروسازهای بزرگی نظیر فورد نمی‌رسد. در واقع تا مدتی قبل کمتر کسی تصور می کرد ارزش بازار تسلا در مدتی کوتاه به ۷۰۰ میلیارد دلار برسد. یکی از این افراد تیم کوک است. که در واکنش به پیشنهاد ماسک برای خرید تسلا حتی حاضر به دیدار با وی نشده بود.

منبع: دیجیاتو

اثربخشی واکسن فایزر در برابر گونه جدید کرونا

سایر مقالات ما را چک کنید.

 

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

غول جستجوی اینترنتی بایدو با جیلی خودروهای برقی

غول جستجوی اینترنتی بایدو با جیلی خودروهای برقی می‌سازد

حالا غول جستجوی اینترنتی چین یعنی «بایدو» می‌خواهد وارد این بخش از بازار شود. و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *