قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ایلان ماسک جایزه 100 میلیون دلاری برای توسعه بهترین فناوری جذب کربن تعیین کرد

ایلان ماسک جایزه 100 میلیون دلاری برای توسعه بهترین فناوری جذب کربن تعیین کرد. کره زمین به دلیل سوزاندن سوخت‌های فسیلی در حال گرم شدن است. و حالا ایلان ماسک برای چاره اندیشی برای این مشکل اعلام کرده 100 میلیون دلار جایزه برای طراحی یک سیستم جذب کربن کارآمد در نظر گرفته است.

هدف این پروژه کمک به کره زمین و توسعه سیستمی برای جذب کربن از جو زمین است. که از تغییرات آب و هوایی ناشی از سوخت‌های فسیلی تا حد امکان جلوگیری می‌کند. جزئیات مسابقه بزرگ ایلان ماسک هنوز منتشر نشده است. انتظار می‌رود هفته آینده اطلاعات بیشتری در مورد این مسابقه به اشتراک گذاشته شود.

با کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای اندرویدی آشنا شوید

این اولین باری است که وی چنین هزینه ای را برای پروژه‌ای انسان دوستانه و خیرخواهانه اختصاص می‌دهد. در سال 2018 نیز سازمان غیرانتفاعی «X-Prize» مسابقه مشابهی را برگزار و به پنج تیم فینالیست جایزه‌ای 20 میلیون دلاری اهدا کرد. این بار ایلان ماسک جایزه‌ای 5 برابر بیشتر از X-Prize برای این پروژه درنظر گرفته است.

ایلان ماسک جایزه 100 میلیون دلاری برای توسعه بهترین فناوری جذب کربن تعیین کرد

جزییات بیشتر

البته این ااولین باری نیست که موضوع جذب و تبدیل دی اکسید کربن مطرح می‌شود. دی‌ماه سال گذشته محققان مؤسسه پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL)، طرح مفهومی جدیدی برای جمع آوری دی اکسید کربن از اگزوز خودروهای سنگین مطرح کردند.

این سیستم می‌تواند میزان انتشار این گاز مضر را در خودروها تا 90 درصد کاهش دهد. پژوهشگران می گویند 90 درصد از گاز کربن دی اکسید منتشر شده از اگزوز را می توان به کمک این روش بازیافت کرد.

علاوه بر این، محققان آکسفورد نیز راهی برای تبدیل دی اکسید کربن به سوخت جت کشف کرده‌اند. برخی محققان نیز موفق شده‌‌اند گازهای گلخانه‌ای را به الماس تبدیل کنند.

معمولا افراد ثروتمند بخشی از سرمایه خود را صرف امور خیرخواهانه می‌کنند و ایلان ماسک نیز مانند جف بزوس و بسیاری از ثروتمندان دیگر جهان همین رویکرد را در پیش گرفته است.

منبع: دیجیاتو

حذف اپلیکیشن سیگنال از فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

pep8 و تحلیل اصول کد نویسی

  pep8 و تحلیل اصول کد نوسی راهنمای و استاندار نویسی یا بهتر نوشتن  و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *