قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

گرمایش زمین گرمایی ممکن است طول عمر محدودی داشته باشد

گرمایش زمین گرمایی

اگرچه لایه های عمیق زمین طی میلیاردها سال در هزاران درجه در حال طغیان بوده اند . تحقیقات جدیدی که در زمینه فناوری فلوریدا انجام شده است نشان داده است. که طول عمر بسیار دورتر از بهره برداری از آن برای تولید گرمایش زمین گرمایی برای مناطق شهری در سطح خاک است.

شاید فقط چند دهه.

استادیار نجوم فلوریدا ، Manasvi Lingam ، به همراه محقق دانشگاه Alto ، Eero Hirvijoki و محقق دانشگاه استرالیای غربی ، David Pfefferlé ، اخیراً مقاله “طول عمر و تراکم قدرت چاههای زمین گرمایی متوسط ​​تا عمیق در برنامه های گرمایش منطقه” را در اروپا منتشر کردند. مجله فیزیکی به علاوه. این تیم کشف کرد که چقدر استفاده از گرمایش زمین گرمایی در عرض های شمالی و سردتر ، مکانهایی مانند بوستون ، تورنتو لندن و هلسینکی ، فنلاند عملی است.

محققان گزینه هایی را آزمایش کردند . که می تواند مناطق را تأمین کند . از جمله املاک تجاری و مسکونی ، و نه سیستم های مقیاس کوچک. با بررسی میزان متوسط ​​انرژی مورد نیاز در هر واحد سطح برای یک شهر ، تیم ایده ای از آنچه برای تأمین انرژی این مکان ها مورد نیاز است .

آنها دریافته اند که انرژی زمین گرمایی پس از کار خوب در ابتدا ، ضعیف می شود .تا اینکه بعد از یک نسل یا شاید نیم قرن ، عموماً بی اثر می شود. این کاهش به دلیل تغییر در شیب درجه حرارت ، یک عنصر اصلی برای گرم شدن زمین  گرمایی است.

گرمایش زمین گرمایی با قرار دادن لوله در عمق خاک و قرار گرفتن در یک لایه گرمتر کار می کند.

انرژی زمین گرمایی با قرار دادن یک لوله در عمق خاک و قرار گرفتن در یک لایه گرمتر کار می کند. این می تواند 30 فوت پایین ، صدها فوت یا حتی عمیق تر باشد. با استفاده از آب یا مایعات دیگر ، این گرما به سمت سطح ، جایی که درجه حرارت سردتر است ، آورده می شود. این اختلافات دما گرمای زمین گرمایی شهرها و شهرها را تأمین می کند و گرادیان دما به انرژی قابل استخراج کمک می کند.

لینگام و محققان دریافتند .با گذشت زمان ، منطقه پایین گرمتر شروع به خنک شدن می کند. و مناطق فوقانی گرم می شوند و باعث می شود که گرادیان دما به آرامی کاهش یابد. هرچه گرادیان بیشتر کاهش یابد ، مقدار کمتری از گرما قابل استخراج است.

گزینه ای که توسط این تیم مورد بررسی قرار گرفته است ، استفاده از لوله های چندگانه است .با این اصل که می توانید از گرما از مکان های مختلف فضایی استخراج کرده و متناسب با آن توزیع کنید. با استخراج گرما از طریق لوله ها ، از یکنواخت شدن دما جلوگیری می شود . و در نتیجه گرما از بین می رود. در حالی که لینگام خاطرنشان کرد این روش تا حدی کمک می کند .اما این فقط یک راه حل کوتاه مدت است ، زیرا گرادیان دما به صورت عمودی و افقی همگن می شود.

لینگام گفت: “این می تواند برای چند دهه ، شاید حتی 40-50 سال کارساز باشد. اما برای بیش از یک قرن یا در اثر آن به طور مداوم موثر نخواهد بود.آنها باید شروع به واگذاری انرژی زمین گرمایی و بیشتر انرژی خورشیدی یا سایر انرژیهای تجدیدپذیر کنند.”

الگوریتم یادگیری ماشین ممکن است کلید دفاع سایبری به موقع و ارزان باشد

با بازی Red Dead Redemption2 بت فوروارد٬. بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ هات بت٬ وین بت بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید.

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

فناوری خورشیدی

فناوری خورشیدی: فناوری جدید سلولهای تاشو را به یک واقعیت عملی تبدیل می کند

سلول های خورشیدی تاشو Perovskite با استفاده از اعتبار هدایت کننده پلی اتیید نازک با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *