قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

آگنس کلتی پیرترین قهرمان المپیک زنده که 100 ساله شد

آگنس کلتی
آگنس کلتی

آگنس کلتی ماه گذشته به خبرگزاری فرانسه در بوداپست گفت:

آگنس کلتی ژیمناستکار مجارستانی ، پیرترین قهرمان المپیک در جهان و همچنین بازمانده هولوکاست. همچنان که در ماه آینده صبر می کند 100 ساله شود.خود را نشان می دهد.”من احساس خوبی دارم ، اما به آینه نگاه نمی کنم ، این ترفند من است! پس من جوان می مانم!”

 

کلتی ، یک قهرمان پنج بار المپیک ، که 9 ژانویه سالروز تولد خود را جشن می گیرد. همچنین موفق ترین ژیمناستیک مجارستان ، و یکی از زرق و برق دارترین ورزشکاران یهودی تاریخ است.

بیماری کلتی

در حالی که او اکنون به زوال عقل مبتلا است که حافظه کوتاه مدت او را تحت تأثیر قرار می دهد ، روحیه تند و زننده او دست نخورده باقی مانده است.

کتاب جدید

وی در حالی که کتاب جدید “ملکه ژیمناستیک ، 100 سال آگنس کلتی” را به مناسبت تولد صد سالگی اش منتشر کرد ، خندید: “سرپرست من به من گفت که در این سن برای من خوب نیست.”داستان زندگی کلتی ، از جمله شکوه المپیک و فرار هولوکاست ، مانند یک فیلمنامه جذاب فیلم هالیوود خوانده می شود.

زندگی نامه آگنس کلتی

وی متولد 1921 است و در مجموع 10 مدال ژیمناستیک به دست آورد .که بیشترین آنها پس از 30 سالگی برنده شد .و با ژیمناستیک های نیمی از سن خود از جمله 5 طلا در هلسینکی (1952) و ملبورن (1956) به رقابت پرداخت.

دعوت به تیم ملی و قهرمانی

وی در سال 1939 به تیم ملی دعوت شد .و سال بعد اولین عنوان مجارستان را به دست آورد .

محرومیت از ورزش

اما بعداً در سال 1940 به دلیل سابقه یهودی بودن از شرکت در هرگونه فعالیت ورزشی محروم شد.پس از اشغال مجارستان توسط آلمان نازی در مارس 1944 ، وی با بدست آوردن اسناد جعلی و تصور هویت یک دختر خدمتکار پیروسکا یوهاس ، از اخراج به اردوگاه مرگ فرار کرد.

تمرینات آگنس کلتی

کلتی که با دویدن منظم در حومه شهر پنهان می شد ، گفت: “من به لطف پیروسکا که نه تنها لباس و کاغذ را عوض کردم ، بلکه شیوه صحبت او را نیز زنده نگه داشتم.”

خانواره آگنس کلتی

پدر کلتی و چند نفر از اعضای خانواده اش در آشویتس کشته شدند ، در حالی که مادر و برادرش به لطف رائول والنبرگ ، دیپلمات سوئدی نجات یافتند.

مهاجرت کلتی و ازدواج

یک سال پس از شورش نافرجام ضد شوروی مجارستان در سال 1957 به استرالیا مهاجرت کرد .قبل از اینکه در اسرائیل اقامت گزید و در سال 1959 با یک معلم ورزش مجارستانی روبرت بایرو ازدواج کرد .که بعداً صاحب دو فرزند شد.

بعد از بازنشستگی

وی پس از بازنشستگی از مسابقات ، به عنوان معلم تربیت بدنی کار کرد. و به عنوان سرمربی تیم ملی ژیمناستیک اسرائیل درآمد.وی فقط توانست برای مسابقات قهرمانی دو و میدانی جهان در سال 1983 به مجارستان کمونیست وقت – که از سال 2015 در آن زندگی می کند – به خانه بازگردد.

کلتی می گوید:

“ارزش این بود که در زندگی کاری خوب انجام دهم .با توجه به توجهی که به من شده است . وقتی می بینم تمام مقالاتی که درباره من نوشته شده اند.لرز می گیرم.

نیش زدن پشه ها و راههای جلوگیری که باعث می شود از ما دور باشند

کهکشانGN-z11 دورترین کهکشان مشاهده شده جهان هست

همینطور می توانید با بازی Red Dead Redemption2 هم آشنا شوید

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

Neighbours Ring

Neighbours Ring به دلیل نقص آدرس خانه ها را در معرض دید همه گذاشته

      برنامه Neighbours Ring  قبل از اینکه شرکت از مسئله امنیتی مطلع شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *