قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در حال گسترش جهانی است

گونه جهش‌یافته ویروس کرونا که در بریتانیا تشخیص داده شده ۷۰ درصد قابلیت انتقال بیشتری را داراست. این گونه موتاسیون ویروس در سطح جهان در حال گسترش است و هر روز کشورهای بیشتری تشخیص آن را اعلام می‌کنند.

در پایتخت اسپانیا, مادرید این موتاسیون ویروس کرونا نزد چهار نفر تشخیص داده شده. این چهار نفر مدت کوتاهی پیش از تشخیص، از بریتانیا وارد اسپانیا شده بودند.

آنتونیو زاپاترو، معاون وزیر بهداشت اسپانیا ضمن اعلام این خبر گفت که این چهار نفر اما فاقد علائم شدید بیماری بوده‌اند: «ما می‌دانیم که این گونه ویروس کرونا قابلیت انتقال سریع دارد اما به بیماری شدید منجر نمی‌شود.» او افزود، هنوز جای نگرانی نیست.

ونه جهش‌یافته ویروس کرونا
ونه جهش‌یافته ویروس کرونا

مشاهده گونه جدید ویروس در سوئد

در سوئد هم گونه جدید جهش‌یافته ویروس کرونا دیده شده است. به گفته مقامات بهداشت این کشور، آزمایش یک نفر مثبت بوده و این فرد به هنگام ورود از بریتانیا به این کشوربیمار بوده است. او هم‌اکنون در قرنطینه به سر می‌برد.

تاکنون موارد دیگری از گونه جدید جهش‌یافته ویروس در سوئد مشاهده نشده.

معرفی سایت‌های ارائه دهنده بازی‌های تخته‌ای آنلاین

ممنوعیت ورود اتباع خارجی به ژاپن

ژاپن اعلام کرد که از روز دوشنبه ۲۸ دسامبر (۸ دی‌ماه) ورود اتباع خارجی به کشور ممنوع است و تدابیر سریعی اتخاذ کرد . این مقررات تا پایان ماه ژانویه ۲۰۲۱ معتبر است.

رئیس‌جمهوری فیلیپین، رودریگو دوترته، ممنوعیت ورود پروازها از مبدأ بریتانیا به فیلیپین را دو هفته دیگر، یعنی تا اواسط ماه ژانویه تمدید کرد. تا مانع از گسترش گونه جدید ویروس کرونا شود.

به دستور دوترته، افرادی که از مبدأ بریتانیا یا ترانزیت بریتانیا، و یا از کشورهای دارای شیوع بالای بیماری کووید۱۹ وارد فیلیپین می‌شوند. از جمله هنگ‌کنگ، سنگاپور، استرالیا و ژاپن، باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند.

به گزارش روزنامه ژاپنی “نیکای”، علت اتخاذ این تدابیر، ویروس گونه جدید کروناست. که در مسافران از مبدأ بریتانیا تشخیص داده شده است.

گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در حال گسترش جهانی است: مشاهده اولین مورد در فرانسه

در فرانسه برای نخستین بار آزمایش فردی مثبت بوده که ویروس گونه جدید در بدن او مشاهده شده است. این فرد ساکن شهر تورز در ۱۹ دسامبر از بریتانیا وارد کشور شده بود.

دولت بریتانیا حدود یک هفته پیش از کشف یک موتاسیون ویروس کرونا خبر داد. این گونه ویروسی کرونا ۷۰ درصد قابلیت انتقال بیشتری نسبت به ویروس تاکنونی کرونا دارد. بیش از ۵۰ کشور ورود مسافران از مبدأ بریتانیا را ممنوع کرده‌اند.

به گفته وزارت بهداشت فرانسه، این فرد از لندن به کشور بازگشته بود. و علائم ابتلا به بیماری را داشته است، اما حال او مساعد است.

منیع: دویچه وله فارسی

طرح آزمایشی استفاده از بلاکچین در تجارت برون‌مرزی در استرالیا و سنگاپور آغاز شد

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

Neighbours Ring

Neighbours Ring به دلیل نقص آدرس خانه ها را در معرض دید همه گذاشته

      برنامه Neighbours Ring  قبل از اینکه شرکت از مسئله امنیتی مطلع شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *