قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۱۰۰۰ بیت کوین مربوط به دوران ساتوشی سال ۲۰۱۰ منتقل شد

۱۰۰۰ بیت کوین مربوط به دوران ساتوشی سال ۲۰۱۰ منتقل شد

دیشب بار دیگر یک تراکنش بزرگ با ارزهایی که ۱۰ سال از استخراج آنها می‌گذرد انجام گرفت. ارزش این بیت کوین‌ها که از آنها باعنوان بیت کوین‌های دوران ساتوشی یاد می‌شود، ۲۷ میلیون دلار است.

طبق برآوردهای تازه، حدود ۱ میلیون بیت کوین زامبی وجود دارد که بیش از یک دهه است که منتقل نشده‌اند. داده‌های هفته گذشته گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که حدود ۱.۷۸ میلیون واحد بیت کوین از زمان استخراج‌شان منتقل نشده‌اند. گلاسنود در گزارش خود می‌نویسد:

عملکرد خارق‌العاده قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و ثبت اوج تاریخی تازه، باعث شده است. تا افرادی که ارزهای خود را یک دهه پیش و در سال‌های ابتدایی تولد بیت کوین استخراج کرده‌اند. به فکر انتقال آنها بیفتند. به این ارزها معمولا ارزهای دوران ساتوشی، بیت کوین خواب یا ارزهای زامبی گفته می‌شود.

این یعنی ۹.۵ درصد از عرضه در گردش بیت کوین. تحلیل‌‌های ما نشان می‌دهد که ۹۸ درصد این ارزها حداقل ۷ سال از استخراج‌شان می‌گذرد. و ۹۴ درصد آنها بیش از ده سال پیش استخراج شده‌اند. این احتمال وجود دارد که بیشتر آنها برای همیشه از دست رفته باشند.

به گزارش بیت‌کوین داتکام، این ماینر ارزهای خود را در سال ۲۰۱۰ استخراج کرده بود. و دیروز طی چندین تراکنش، آنها را نقد کرد.

۱۰۰۰ بیت کوین مربوط به دوران ساتوشی

جزییات بیشتر

دیروز گزارش‌هایی منتشر شد که فردی در یک زنجیره تراکنش، بیت کوین‌هایی را که در سال ۲۰۱۰ استخراج شده بودند منتقل کرده است. پس از آن یک رشته تراکنش دیگر، حاوی پاداش بلاک‌هایی که در سال ۲۰۱۰ استخراج شده بودند انجام شد.

ماینر این بیت کوین‌ها و فردی که این انتقال را انجام داده، بیت کوین کش‌هایی را هم که پس از فورک بیت کوین به دست آورده فروخته است. با توجه به قیمت بیت کوین، او بیش از ۳۵۴,۰۰۰ دلار هم از طریق فروش این ارزها به دست آورده است. نکته جالب اینجاست که این فرد بیت کوین اس‌وی‌های خود را نفروخته است!

شب گذشته حدود ساعت ۲۲:۳۰ به‌وقت تهران و در بلاک شماره ۶۶۳,۲۴۱، 1 تراکنش با بیت کوین‌های دوران ساتوشی انجام شد. این بیت کوین‌ها از استخراج حدود ۲۱ بلاک به دست آمده بودند.

در این تراکنش‌ها حدود ۱,۰۰۰ بیت کوین، معادل بیش از ۲۷ میلیون دلار، منتقل شده است. تمام این بیت کوین‌ها پاداش بلاک‌هایی بودند که در ماه‌های اوت و اکتبر سال ۲۰۱۰ استخراج شده‌اند.

بررسی برخی از اتفاقات مهم صنعت بازی‌های رایانه‌ای در سال ۲۰۲۱

انتقال های مشابه

این اولین بار نیست که این حجم از بیت کوین‌های متعلق به دوران ساتوشی منتقل می‌شود. یکی از جالب‌ترین موارد این انتقال‌ها به یک روز قبل از سقوط ماه مارس برمی‌گردد. در آن روز که به پنج‌شنبه سیاه معروف است، قیمت بیت کوین تا ۳۷۰۰ دلار سقوط کرد.

۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) هم شاهد فروش پاداش ۲۱ بلاک بودیم که در سال ۲۰۱۰ دریافت شده بودند. ۱۴ اکتبر (۲۴ مهر) هم شاهد تراکنشی مشابه بودیم. به‌علاوه، ۷ نوامبر (۱۷ آبان) نیز پاداش بیش از ۲۰ بلاکِ استخراج‌شده در یک دهه گذشته منتقل شد. یک روز پس از این تراکنش، تراکنشی دیگر با حجم قابل‌توجهی بیت کوین صورت گرفت.

داده‌های بلاکچیر (Blockchair) نشان می‌دهد. که تراکنش اخیر کمترین امتیاز حریم خصوصی را داشته است. در این تراکنش حدود ۱,۰۰۰ بیت کوین به یک آدرس مشخص ارسال شدند. پاداش‌ ساخت بلاک (تراکنش‌ کوین بیس) متعلق به سال ۲۰۱۰ که در روز یک‌شنبه خرج شد. رد پای بسیار نادری داشت. یک تراکنش چندامضایی، احتمالا همراه با تغییر کلید خصوصی اولیه و با ورودی‌های آدرس یکسان.

این تراکنش خاص، طبق برآورد بلاکچیر، امتیاز ۹۰ درصد را کسب کرد. زیرا خروجی‌های تراکنش، با ورودی‌های آن کمتزین تطابق را دارند.

منبع: ارز دیچیتال

بزرگ‌ترین واکسیناسیون تاریخ؛ بعضی‌ها پس از ۲۰۲۲ به واکسن کرونا می‌رسند

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

. هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *