قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

بانک مرکزی نیوزیلند هک شد؛ احتمال سرقت اطلاعات حساس

بانک مرکزی نیوزیلند هک شد؛ احتمال سرقت اطلاعات حساس. بانک مرکزی نیوزیلند اعلام کرد. که هکرهای ناشناس به یکی از سیستم‌های اطلاعاتی این بانک نفوذ کرده و احتمالاً به اطلاعات تجاری و شخصی حساس دسترسی پیدا کرده‌اند.

آدریان آور (Adrian Orr) رییس بانک مرکزی نیوزیلند می‌گوید حمله کنترل شده و سیستم اصلی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. وی افزود نیوزیلند با همکاری متخصصین امنیت سایبری ملی و بین المللی و دیگر مقامات مربوطه در حال بررسی این حمله خرابکارانه است. او اضافه کرد هکرها احتمالاً به اطلاعات تجاری و شخصی حساس دسترسی پیدا کرده‌اند.

معرفی سایت آموزش کدنویسی

بانک مرکزی نیوزیلند در بیانیه‌ای اعلام کرد که هکرها به یک سرویس اشتراک گذاری فایل شخص ثالث که توسط این بانک برای اشتراک گذاری و ذخیره اطلاعات حساس مورد استفاده قرار می‌گرفته دسترسی پیدا کرده‌اند.

 

بانک مرکزی نیوزیلند هک شد

جزییات بیشتر

تعدادی از سازمان‌های مهم نیوزیلند در گذشته هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند. که از جمله آنها می‌توان به بورس نیوزیلند اشاره کرد. که سرورهای آن پس از حمله‌ای که در ماه اوت سال گذشته انجام شد. نزدیک به یک هفته از دسترسی عموم خارج شدند. «Dave Parry»، استاد علوم کامپیوتر از دانشگاه آکلند نیوزیلند می‌گوید. احتمالاً یک دولت خارجی ژشت حمله به بانک مرکزی این کشور بوده است.

سیستم آلوده پاکسازی و تا زمان اتمام بررسی‌های اولیه خاموش شده است. در گزارش به زمان حمله و گروه هک مسئول و همچنین کشوری که سرویس اشتراک گذاری فایل در آن قرار گرفته اشاره‌ای نشده است.

نوامبر ۲۰۱۹ بانک مرکزی نیوزیلند نسبت به افزایش حملات سایبری در نیوزیلند هشدار داد. این بانک فوریه سال گذشته در گزارشی خسارت تقریبی ناشی از حملات سایبری به صنعت بانکی و مالی این کشور را بین ۵۸ تا ۱۰۰ میلیون دلار در سال تخمین زد.

منبع: دیجیاتو

سناتور آمریکایی از شبکه‌های اجتماعی و اپراتورها درخواست کرد مدارک حمله به کنگره را حفظ کنید

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

. هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *