قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

حذف اپلیکیشن سیگنال از فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی

حذف اپلیکیشن سیگنال از فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی دسترسی به اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال که این روزها محل مهاجرت بسیاری از کاربران ایران و جهان به خاطر سیاست‌های جدید واتس‌اپ شده، از دیشب (۲۵ دی ماه) توسط اپ‌استورهای ایرانی امکان‌پذیر نیست. با اینکه این اپلیکیشن پیام رسان هنوز به طور رسمی دچار فیلترینگ نشده اما این مارکت‌های ایرانی دلیل این حذف را دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (کارگروه فیلترینگ) اعلام کرده‌اند.

اخیرا واتس‌اپ تلاش کرده در مورد قوانین جدید و حفظ حریم شخصی کاربران شفاف‌سازی کند اما همچنان بخش‌هایی از سیاست‌های این اپلیکیشن نامفهوم به نظر می‌رسد.

انتشار Apex Legends برای نینتندو سوییچ احتمالاً ماه آینده خواهد بود

فیسبوک به عنوان مالک واتس‌اپ، تغییری در سیاست‌های آن اعمال کرده که مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است. در چند روز گذشته و پس از بروزرسانی قوانین حریم خصوصی واتس‌اپ و انتقاد افراد مشهوری چون ایلان ماسک به این رفتارها، کوچ کاربران پیام رسان واتس‌اپ در سراسر دنیا آغاز شده است. پیام رسانی که از نظر آماری بیشترین تعداد کاربران را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده (بیش از ۲ میلیارد کاربر) اما به نظر می‌رسد. با این سیاست‌های جدید این جامعه آماری در ماه‌های اخیر دچار تغییرات زیادی شده باشد.

حذف اپلیکیشن سیگنال

حذف اپلیکیشن سیگنال از فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی: جزییات بیشتر

البته در حال حاضر امکان دسترسی به سیگنال وجود دارد و این اپلیکیشن رسماً فیلتر نیست اما مشخص هم نیست. که آیا حذف آن از مارکت‌های ایرانی نهایتاً باعثش فیلترش هم می‌شود یا خیر. سیگنال بر اساس گزارش‌های مختلف از امن‌ترین شبکه‌های پیام‌رسان برای کاربران به شمار می‌رود. اما در حال حاضر این اپلیکیشن به دستور کارگروه فیلترینگ از تمام اپ‌استورهای ایرانی از جمله کافه‌بازار، مایکت، ایران اپس، سیب‌اپ، سیبچه و … حذف شده است.

در روزهای اخیر خبرها حکایت از افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ می‌داد. البته آمار دانلود سیگنال در کشور ایران مشخص نیست اما کاربران بسیاری همگام با جهانیان نسبت به این کوچ اقدام کرده‌اند.

اعلام این خبر از شب گذشته تاکنون انتقادهای زیادی را در پی داشته است. کاربران باور دارند که اختلال برای دسترسی به این اپلیکیشن توسط کارگروه فیلترینگ، راه حل مناسبی برای کاربران داخل ایرانی که نگران حریم خصوصی خود هستند، نیست. خبر حذف سیگنال از این فروشگاه‌های اپلیکیشن برای اولین بار توسط دیجیاتو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. خبرگزاری‌های ایرانی و بین‌المللی نیز با استناد بر همین خبر، این موضوع را به آگاهی کاربرانشان رساندند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا و یا قصد نصب آن را دارید؟ مسدودسازی این اپلیکیشن و عدم دسترسی آن در فروشگاه‌های اپلیکیشن ایرانی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

منبع: دیجیاتو

گونه جدید کرونا در آمریکا؛ احتمالا مقاوم در برابر واکسن

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

Galaxy

Galaxy با اندروید ارتقا یافته و ارزان قیمت باغث تغییر کاربران آیفون خواهد شد

    ممکن است پایین بودن قیمت تلفن های جدید Galaxy S21 سامسونگ بزرگترین ویژگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *