قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

گونه جدید کرونا در آمریکا؛ احتمالا مقاوم در برابر واکسن

گونه جدید کرونا در آمریکا؛ احتمالا مقاوم در برابر واکسن؛ در حالی که بسیاری امید دارند واکسن بشر را از دست کرونا نجات دهد. سروکله گونه‌های جدید پیدا شده که سرعت شیوع بالاتری نسبت به گذشته دارند. حالا در آمریکا گونه جدیدی شناسایی شده که احتمال مقاومتش در برابر واکسن وجود دارد.

این گونه در مارس ۲۰۲۰ برای نخستین بار در دانمارک شناسایی شد و سپس در ماه می در کالیفرنیا پیدا شد، اما حالا حضور گسترده‌تری در این ایالت داشته. در هفته‌های اخیر ویروس کرونای انگلیسی به نام «B.1.1.7» موردتوجه زیادی قرار داشته، اما حالا یک گونه جدید در کالیفرنیا پیدا شده که «L452R» نام دارد.

شرایط خرید کتاب از نمایشگاه مجازی کتاب تهران

یک استاد دانشگاه و ویروس‌شناس به نام دکتر «چالز چیو» که همراه با دیگر پزشک های نمونه‌ها را برای شناسایی نمونه‌های جدید توالی‌یابی کرده. به این موضوع اشاره دارد که گونه جدید در برابر واکسن‌های تایید شده کنونی حساسیت پایین تری دارد، با این حال به پژوهش‌های بیشتری نیاز است. به گفته ی چیو:

«این گونه جدید شامل سه جهش در شاخک پروتئینی است. و ویروس از این شاخک برای اتصال به سلول‌ها و ورود به آن‌ها استفاده می‌کند. دو واکسن کنونی که در آمریکا تایید شده‌اند، همین شاخک را نشانه گرفته اند.»

گونه جدید کرونا در آمریکا
Corona virus close up

گونه جدید کرونا در آمریکا؛ جزییات بیشتر

چیو گفته جهش در شاخک پروتئینی می‌تواند روی کارایی واکسن تاثیرگذار باشد. ظاهرا گونه جدید در بسیاری از بخش‌های کالیفرنیا شناسایی شده. که برای مثال می‌توان شهرستان «سانتا کلارا»، سانفرانسیسکو و لس آنجلس نام برد.

شمار مبتلایان به کرونا در کالیفرنیا در روزهای اخیر کاهش داشته. با این حال احتمال ورود گسترده کرونای انگلیسی به این منطقه وجود دارد. شیوع این گونه می‌تواند این ایالت آمریکا را وارد بحران جدیدی کند.

سایت شرط بندی فوتبال – سایت هات بت

در صورتی که ثابت شود گونه L452R در برابر واکسن مقاوم است. و نمی‌توان با واکسن از انتقال آن جلوگیری کرد، شوک جدیدی به جهان وارد می‌شود. البته شاید شرکت‌ها با تغییرات در واکسن‌های خود بتوانند با آن مقابله کنند. در آینده پژوهش‌های بیشتری درباره این گونه انجام خواهد شد. که می‌توانند چنین فرضیه‌ای را تایید یا رد کنند.

ظاهرا ۳.۸ درصد نمونه‌های مورد آزمایش در نوامبر ۲۰۲۰ مربوط به گونه L452R بوده‌اند و در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه سهم آن به ۲۵.۲ درصد رسیده است. علاوه بر اینکه گونه جدید شاید روی کارایی واکسن تاثیر منفی داشته باشد. شماری از مردم در کالیفرنیا نسبت به واکسن کرونا مدرنا واکنش آلرژیک نشان داده‌اند.

منبع: دیجیاتو

مدیریت زمان با تکنیک پومودورو

سایر مقالات ما را چک کنید.

درباره ی new_editor

مطلب پیشنهادی

Neighbours Ring

Neighbours Ring به دلیل نقص آدرس خانه ها را در معرض دید همه گذاشته

      برنامه Neighbours Ring  قبل از اینکه شرکت از مسئله امنیتی مطلع شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *