قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

الکترونیک های قابل کشش با طراحی جدید در هنگام فشار عملکرد بهتری دارند

الکترونیک های قابل کشش

الکترونیک های قابل کشش -بدن ما سیگنالهای زیادی ارسال می کند  . مواد شیمیایی ، پالس های الکتریکی ، شیفت مکانیکی – که می توانند اطلاعات زیادی در مورد سلامتی ما فراهم کنند.

اما سنسورهای الکترونیکی که می توانند. این سیگنال ها را تشخیص دهند . اغلب از مواد شکننده و غیر آلی ساخته شده اند . که از کشیدگی و خم شدن آنها روی پوست یا درون بدن مانع می شوند.

پیشرفت های اخیر فن آوری ، حسگرهای قابل کشش را ممکن کرده است . اما تغییر شکل آنها می تواند بر داده های تولید شده تأثیر بگذارد.  و بسیاری از سنسورها نمی توانند ضعیف ترین سیگنال های بدن را جمع آوری و پردازش کنند.

طراحی جدید حسگر از دانشکده مهندسی مولکول پریتزکر (PME) در دانشگاه شیکاگو به حل این مشکل کمک می کند. محققان با استفاده از یک ماده الگویی که توزیع کرنش را در بین ترانزیستورها بهینه می کند . الکترونیک کششی ایجاد کرده اند . که با تغییر شکل کمتر در معرض خطر قرار می گیرد. آنها همچنین چندین عنصر مدار را با طراحی ایجاد کردند . می تواند منجر به انواع بیشتری از الکترونیک کششی شود.

نتایج در مجله Nature Electronics منتشر شد. همیار پروفسور سیهونگ وانگ ، که هدایت این تحقیق را بر عهده داشت . در حال حاضر طراحی خود را به عنوان یک ابزار تشخیصی برای اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ، یک بیماری سیستم عصبی که باعث از دست دادن کنترل عضلات می شود ، آزمایش می کند.

وی گفت: “ما می خواهیم انواع جدیدی از لوازم الکترونیکی را تولید کنیم. که بتوانند با بدن انسان ادغام شوند.” “این طراحی جدید به الکترونیک اجازه می دهد. تا بدون به خطر انداختن داده ها کشش پیدا کند. و در نهایت می تواند ما را به یک رویکرد خارج از کلینیک برای نظارت بر سلامتی کمک کند.”

طراحی الگویی از سختی الکترونیک های قابل کشش

محققان برای طراحی قطعات الکترونیکی از مفهوم توزیع کرنش الگو استفاده کردند. هنگام ایجاد ترانزیستور ، آنها از لایه های ساخته شده از الاستومر ، یک پلیمر الاستیک استفاده کردند. آنها تراکم لایه های الاستومر را تغییر دادند . به این معنی که بعضی از آنها نرمتر باقی می مانند . در حالی که بعضی دیگر هنوز سفت هستند. لایه های سفت تر – که توسط محققان “elastiff” گفته می شود. – برای مناطق فعال الکترونیکی استفاده شد.
نتیجه این کار آرایه های ترانزیستوری بود .که هنگام کشش و خم شدن عملکرد الکتریکی تقریباً یکسانی داشتند . که در هنگام عدم تغییر شکل از هم برخوردار بودند. در حقیقت ، آنها در هنگام کشش تا 100 درصد فشار ، کمتر از 5 درصد تغییر عملکرد داشتند.

آنها همچنین از این مفهوم برای طراحی و ساخت سایر قطعات مدار از جمله دروازه های NOR ، اسیلاتورهای حلقه ای و تقویت کننده ها استفاده کردند. از دروازه های NOR در مدارهای دیجیتال استفاده می شود. در حالی که از اسیلاتورهای حلقه ای در فناوری شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) استفاده می شود. با ایجاد کشش موفقیت آمیز این قطعات ، محققان می توانند الکترونیک پیچیده تری بسازند.

تقویت کننده کششی که آنها توسعه داده اند. در میان اولین مدار شبه پوستی است. که قادر به تقویت سیگنالهای الکتروفیزیولوژیک ضعیف است. – تا چند میلی ولت. این مهم برای احساس ضعیف ترین سیگنال های بدن مانند سیگنال های عضلانی است.

وانگ گفت: “اکنون ما نه تنها می توانیم سیگنال ها را جمع آوری کنیم . بلکه می توانیم آنها را درست روی پوست پردازش و تقویت کنیم.” “این یک مرحله بسیار مهم برای آینده سنجش الکتروفیزیولوژیک است . زمانی که می توانیم سیگنال ها را به طور مداوم حس کنیم.”

طرح جایگزینی کوکی Chrome در حال پیشرفت است گوگل می گوید

همینطور می توانید با بازی Red Dead Redemption2  و ت ۹۰٬ بت فوروارد٬ بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

Neighbours Ring

Neighbours Ring به دلیل نقص آدرس خانه ها را در معرض دید همه گذاشته

      برنامه Neighbours Ring  قبل از اینکه شرکت از مسئله امنیتی مطلع شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *