قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ربات های نرم برای درک لمس انسان از دوربین و سایه استفاده می کنند

ربات های نرم

ربات های نرم ممکن است با احساسات انسان در تماس نباشند. اما در احساس لمس انسان بهتر می شوند.

محققان دانشگاه کرنل روشی کم هزینه برای ربات های نرم و تغییر شکل پذیر ایجاد کرده اند. تا بتوانند بدون اینکه به لمس اعتماد کنند. طیف وسیعی از فعل و انفعالات فیزیکی ، از پت تا مشت و آغوش را تشخیص دهند. در عوض ، یک دوربین USB واقع در داخل ربات حرکات سایه ای حرکات دست را روی پوست ربات ثبت می کند .و آنها را با نرم افزار یادگیری ماشین طبقه بندی می کند.

مقاله این گروه ، “ShadowSense: تشخیص لمس انسان در یک ربات اجتماعی با استفاده از طبقه بندی تصویر سایه” که در مجموعه مقالات انجمن ماشین آلات رایانش در زمینه فناوری های تعاملی ، موبایل ، پوشیدنی و همه جا منتشر شده است. نویسنده اصلی مقاله ، دانشجوی دکترا ، یوهان هو است.

 ShadowSense آخرین پروژه آزمایشگاه همکاری و ربات انسان و ربات است

فناوری جدید ShadowSense آخرین پروژه آزمایشگاه همکاری و ربات انسان و ربات است . که توسط نویسنده ارشد مقاله ، گای هافمن ، دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا Sibley ، هدایت می شود.

این فناوری به عنوان بخشی از تلاش برای تولید روبات های بادی ایجاد شده است. که می تواند مردم را به سمت ایمنی در هنگام تخلیه اضطراری هدایت کند.ربات های نرم نیاز به توانایی برقراری ارتباط با انسان را در شرایط و شرایط شدید دارد. یک ربات را تصور کنید که با تشخیص فشار دست شخص ، شخصی را به یک راهرو پر سر و صدا و پر از دود هدایت می کند.

تیم به جای نصب تعداد زیادی از سنسورهای تماسی – که باعث اضافه شدن وزن و سیم کشی پیچیده به ربات می شود و جاسازی آن در یک تغییر شکل دهنده پوست دشوار است.رویکردی ضدخود را در پیش گرفت. آنها برای اندازه گیری لمس ، چشم را نگاه می کردند.

هو گفت: “با قرار دادن دوربینی در داخل ربات ، فقط با مشاهده تصاویر سایه می توانیم نحوه لمس شخص به آن و هدف او را نتیجه بگیریم.” “ما فکر می کنیم . که پتانسیل جالبی در آنجا وجود دارد. زیرا تعداد زیادی روبات اجتماعی وجود دارند . که قادر به تشخیص حرکات لمسی نیستند.”

ربات نمونه اولیه شامل یک مثانه بادی نرم از پوست نایلون است . که به دور یک اسکلت استوانه ای ، تقریباً چهار فوت قد کشیده شده و روی پایه متحرک سوار شده است. در زیر پوست ربات یک دوربین USB قرار دارد . که به یک لپ تاپ متصل می شود. محققان یک الگوریتم مبتنی بر شبکه عصبی ایجاد کردند . که با استفاده از داده های آموزشی که قبلاً ثبت شده است . برای تمایز بین شش حرکت لمسی – لمس با کف دست ، مشت کردن ، لمس با دو دست ، در آغوش گرفتن ، اشاره و اصلا لمس نکردن – با دقت 87.5 تا 96٪ بسته به نورپردازی.

این ربات می تواند طوری برنامه ریزی شود . که به برخی لمس ها و حرکات مانند دور زدن یا صدور پیام از طریق بلندگو پاسخ دهد. و پوست ربات قابلیت تبدیل شدن به یک صفحه تعاملی را دارد.

هو گفت ، با جمع آوری اطلاعات کافی ، ربات های نرم می تواند واژگان گسترده تری از تعاملات را تشخیص دهد ، متناسب با وظایف ربات.

این ربات حتی لازم نیست که یک ربات باشد. فناوری ShadowSense را می توان در مواد دیگری مانند بالن ها گنجانید ، و آنها را به دستگاه های حساس به لمس تبدیل کرد.

ShadowSense علاوه بر ارائه یک راه حل ساده برای یک چالش پیچیده فنی و استفاده راحتتر از کاربر برای راه اندازی ، رادویی را فراهم می کند. که در این اوقات با فناوری پیشرفته به ندرت نادر است: حریم خصوصی.

هو گفت: “اگر ربات فقط می تواند شما را به شکل سایه شما ببیند . می تواند آنچه را انجام می دهید . بدون گرفتن تصاویر با وفای زیاد از ظاهر شما تشخیص دهد.” “این به شما یک فیلتر فیزیکی و محافظت می دهد و آسایش روانی را فراهم می کند.”

این مقاله توسط کارآموز سابق تحقیق سارا ماریا بجارانو از دانشگاه لس آند ، کلمبیا تألیف شده است.

پوشیدنی های سلامت روان می توانند خبر بدی در محل کار باشند

با بازی Red Dead Redemption2 بت فوروارد٬. بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ هات بت٬ وین بت بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید.

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

. هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *