قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

امنیت سایبری الکترونیک در وسایل نقلیه بوسیله دانشمندان ابداع شد

امنیت سایبری الکترونیک

متخصصان دانشگاه پلی تکنیک پیتر بزرگ سن پترزبورگ (SPbPU) مکانیسم سیستم امنیت سایبری را براساس ECU (واحد کنترل الکترونیکی) در وسایل نقلیه مدرن بهبود بخشیدند. نتایج تحقیق در مجله علمی Nonlinear Phenomena in Complex Systems منتشر شده است.
سیستم های مدرن حمل و نقل جاده ای ، سیستم های فیزیکی و مجازی پیچیده ای هستند. وسایل الکترونیکی اتومبیل دارای یکسری مشکلات امنیتی هستند. که به دلیل محدود بودن قدرت محاسبات برخی ECU ها و نیاز شدید به سرعت ، از جمله سرعت انتقال داده ها ، راه حل های آن دشوار است. بیشتر مقالات علمی شبکه داخلی وسیله نقلیه موتوری را با توجه به هدف آن به بسیاری از حوزه ها تقسیم می کنند.

دانشمندان راهی برای حفظ امنیت سایبری الکترونیک در وسایل نقلیه پیدا کردند

“این تمایز برای حل مسائل نسبتاً ساده ، بدون نیاز به پیکربندی انعطاف پذیر مربوط است. ما دامنه ها را نه بر اساس هدف مورد نظر ، بلکه بر اساس سطح یکپارچگی آنها تقسیم می کنیم . شاخصی که حساسیت هر واحد الکترونیکی خاص به تأثیر سایبری و گروه علمی ما یک مدل شبیه سازی ایجاد کرده اند. که به طور خودکار واحدهای کنترل سیستم سوار خودرو را خوشه بندی می کند. و آن را به دو بخش تقسیم می کند. بنابراین ، نقض امنیت منجر به پیامدهای منفی نمی شود. رویکرد مدولار و بسیار مقیاس پذیر است و محدودیت هایی را برای منابع محاسباتی ایجاد نمی کند و همچنین افزونگی اقدامات امنیتی اعمال شده را به حداقل می رساند. ”

کارشناسان خاطرنشان می کنند.که این یک پیشرفت منحصر به فرد است. و چنین سیستم های ایمنی در وسایل نقلیه اجرا نمی شوند. اوگنی پاولنکو اضافه می کند. که در سیستم های امنیتی مدرن ، متجاوز ورود به سیستم الکترونیکی خود وسایل نقلیه را در نظر نمی گیرد. و بیشتر مطالعات با هدف جلوگیری از امکان کنترل خودرو از بیرون انجام می شود. این فن آوری پیشرفته تضمین می کند .که متجاوز قادر به معرفی برخی از واحدهای الکترونیکی برای تأثیرگذاری در تصمیم گیری اشتباه از نظر هدایت خودرو نیست.

پاولنکو می گوید: “پیشرفت ما نیازی به محاسبات پیچیده از الکترونیک نصب شده در اتومبیل ندارد. ما طرح های رمزنگاری را اضافه نمی کنیم. در حال حاضر ما در مرحله بحث در مورد سیستم خود با سازندگان دستگاه های الکترونیکی برای تصویب آزمایشی آن هستیم.”

ربات های نرم برای درک لمس انسان از دوربین و سایه استفاده می کنند

با بازی Red Dead Redemption2 بت فوروارد٬. بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ هات بت٬ وین بت بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید.

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

. هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *