قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

فناوری خورشیدی: فناوری جدید سلولهای تاشو را به یک واقعیت عملی تبدیل می کند

فناوری خورشیدی

سلول های خورشیدی تاشو Perovskite با استفاده از اعتبار هدایت کننده پلی اتیید نازک با نانولوله های کربنی. دانشگاه ملی پوسان
با توسعه اخیر صفحه نمایش تلفن های تاشو ، تحقیقات در مورد لوازم الکترونیکی تاشو هرگز به این شدت نبوده است. یکی از کاربردهای بسیار مفید فناوری تاشو در صفحات خورشیدی است.

سلول های خورشیدی فعلی محدود به صفحات صاف و صاف هستند . که به سختی قابل ذخیره هستند. و در وسایل روزمره از جمله تلفن ها ، پنجره ها ، وسایل نقلیه یا وسایل داخلی قرار دارند. اما ، یک مشکل از شکستن این فناوری مهیب جلوگیری می کند.  سلولهای خورشیدی برای ادغام شدن در این موارد ، باید تاشو باشند و به طور مرتب و بدون شکسته شدن ، به میل خود خم شوند. مواد رسانای سنتی مورد استفاده در سلولهای خورشیدی فاقد انعطاف پذیری هستند. و مانع بزرگی در ایجاد سلولهای کاملاً تاشو ایجاد می کنند.

یک نیاز اصلی برای یک هادی تاشو کارآمد ، توانایی مقاومت در برابر فشار خم شدن در شعاع بسیار کوچک در عین حفظ یکپارچگی و سایر خصوصیات مطلوب آن است. به طور خلاصه ، یک ماده رسانای نازک ، انعطاف پذیر ، شفاف و انعطاف پذیر مورد نیاز است. پروفسور ایل جئون از دانشگاه ملی پوسان ، کره ، با جزئیات توضیح می دهد.  “بر خلاف وسایل الکترونیکی انعطاف پذیر ، دستگاه های تاشو تحت شعاع های تاشو کوچکتر از 0.5 میلی متر تحت تغییر شکل های بسیار شدیدتری قرار می گیرند. این با بسترهای شیشه ای فوق العاده نازک و اکسید فلز امکان پذیر نیست. هادی های شفاف ، که می تواند انعطاف پذیر باشد اما هرگز کاملاً قابل جمع شدن نیست. ”

نمونه اولیه فناوری خورشیدی بسیار فراتر از انتظارات تیم بود.

خوشبختانه ، یک تیم بین المللی از محققان ، از جمله پروفسور جئون ، در یک مطالعه منتشر شده در Advanced Science ، یک راه حل پیدا کرده اند. آنها یک کاندیدای امیدوار کننده را برای پاسخگویی به همه این نیازها مشخص کردند. فیلم های نانولوله کربنی تک جداره (SWNT) ، به دلیل شفافیت بالا و انعطاف پذیری مکانیکی آنها. تنها مشکل این است که SWNT ها هنگام اعمال نیرو (مانند خم شدن) و نیاز به دوپینگ شیمیایی برای چسبیدن به سطح بستر تلاش می کنند. برای رفع این مشکل ، دانشمندان لایه رسانا را در یک بستر پلی آمید (PI) جاسازی کردند. و فضای خالی موجود در نانولوله ها را پر کردند.

برای اطمینان از حداکثر عملکرد ، آنها همچنین مواد حاصل را “دوپینگ” کردند تا رسانایی آن افزایش یابد. با وارد کردن ناخالصی های کوچک (در این حالت ، الکترون های خارج شده به اکسید مولیبدن) به لایه نانوکامپوزیت SWNT-PI ، انرژی مورد نیاز برای حرکت الکترون ها در ساختار بسیار کمتر است. و از این رو می توان برای مقدار معینی جریان ، بار بیشتری تولید کرد .

نمونه اولیه حاصل از آنها بسیار فراتر از انتظارات تیم بود. این فیلم کامپوزیت تنها 7 میکرومتر ضخامت دارد .

مقاومت فوق العاده ای در برابر خم شدن ، تقریباً 80٪ شفافیت و راندمان تبدیل توان 15.2٪ را نشان می دهد . که بیشترین میزان در سلول های خورشیدی با استفاده از هادی های نانولوله کربنی است! در حقیقت ، همانطور که پروفسور جئون اشاره کرد. “نتایج بدست آمده از نظر کارآیی و پایداری مکانیکی از بهترین نتایج در بین سلولهای خورشیدی انعطاف پذیر گزارش شده است.”

با این پیشرفت جدید در فناوری برداشت خورشیدی ، می توان تصور کرد . که صفحات خورشیدی نسل بعدی چگونه خواهند بود.

امنیت سایبری الکترونیک در وسایل نقلیه بوسیله دانشمندان ابداع شد

با بازی Red Dead Redemption2 بت فوروارد٬. بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ هات بت٬ وین بت بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید.

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

. هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *