قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

هوش مصنوعی AI اکنون می تواند دستکاری رفتار انسان را بیاموزد

.

هوش مصنوعی
 

هوش مصنوعی AI در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه کار با رفتار انسان است. یک مطالعه اخیر نشان داده است. که چگونه هوش مصنوعی می تواند آسیب پذیری ها را در عادات و رفتارهای انسان شناسایی کند. و از آنها برای تأثیرگذاری در تصمیم گیری انسان استفاده کند.

به نظر می رسد گفتن هوش مصنوعی همه جنبه های شیوه زندگی و کار ما را دگرگون می کند. اما این درست است. انواع مختلف هوش مصنوعی در زمینه های متنوعی از جمله تولید واکسن ، مدیریت محیط زیست و اداره اداری در حال کار است. و در حالی که هوش مصنوعی از هوش و احساسات شبه انسانی برخوردار نیست. توانایی های آن بسیار قدرتمند و به سرعت در حال رشد است.

هنوز جای نگرانی در مورد تصاحب ماشین وجود ندارد . اما این کشف اخیر قدرت AI را برجسته می کند. و بر نیاز به حاکمیت مناسب برای جلوگیری از سو mis استفاده تأکید می کند.

چگونه هوش مصنوعی AI می تواند یاد بگیرد که بر رفتار انسان تأثیر بگذارد.

تیمی از محققان CSIRO’s Data61 ، داده و بازوی دیجیتال آژانس علمی ملی استرالیا ، با استفاده از نوعی سیستم هوش مصنوعی به نام شبکه عصبی مکرر و تقویت عمیق ، یک روش سیستماتیک برای یافتن و بهره برداری از آسیب پذیری ها در روش های انتخاب افراد ابداع کردند – یادگیری. آنها برای آزمایش مدل خود سه آزمایش را انجام دادند که در آن شرکت کنندگان انسانی با کامپیوتر بازی می کردند.

اولین آزمایش شامل شرکت کنندگان با کلیک بر روی جعبه های قرمز یا آبی رنگ برای بدست آوردن ارز جعلی بود. با هوش مصنوعی الگوهای انتخاب شرکت کننده را یاد گرفت و آنها را به سمت یک انتخاب خاص راهنمایی کرد. هوش مصنوعی در حدود 70٪ از مواقع موفقیت آمیز بود.

در آزمایش دوم ، شرکت کنندگان موظف بودند وقتی نماد خاصی به آنها نشان داده می شود. (مانند مثلث نارنجی) یک صفحه را تماشا کنند و یک دکمه را فشار دهند و وقتی به آنها نشان داده شد (مثلا یک دایره آبی) آن را فشار ندهند. در اینجا ، هوش مصنوعی تصمیم گرفت ترتیب توالی نمادها را ترتیب دهد. تا شرکت کنندگان اشتباهات بیشتری انجام دهند و تقریباً 25٪ افزایش یافت.

آزمایش سوم شامل چندین دور بود که در آن یک شرکت کننده وانمود می کرد .یک سرمایه گذار است که به یک متولی پول می دهد (AI). سپس هوش مصنوعی مبلغی را به شرکت کننده برمی گرداند . وی سپس تصمیم می گیرد که در دور بعدی چه مقدار سرمایه گذاری کند. این بازی در دو حالت مختلف انجام شد. در یکی از هوش مصنوعی برای به حداکثر رساندن مقدار پول در نهایت ، و در دیگری هوش مصنوعی برای توزیع عادلانه پول بین خود و سرمایه گذار انسانی بود. هوش مصنوعی در هر حالت بسیار موفق بود.

در هر آزمایش ، ماشین از پاسخ های شرکت کنندگان درس می گرفت. و آسیب پذیری ها را در تصمیم گیری افراد شناسایی و هدف قرار می داد. نتیجه نهایی دستگاه یادگیری هدایت شرکت کنندگان به سمت اعمال خاص بود.

مفهوم تحقیق برای آینده هوش مصنوعی

این یافته ها هنوز کاملا انتزاعی بوده و شامل موقعیت های محدود و غیرواقعی است. برای تعیین چگونگی عملی شدن این رویکرد و استفاده از آن برای منافع جامعه ، تحقیقات بیشتری لازم است.

اما این تحقیق درک ما را نه تنها از آنچه AI می تواند انجام دهد بلکه همچنین از چگونگی انتخاب افراد پیش می برد. این نشان می دهد که ماشین آلات می توانند از طریق تعامل با ما ، هدایت انتخاب انسان را یاد بگیرند.

این تحقیق طیف وسیعی از کاربردهای احتمالی را دارد . از تقویت علوم رفتاری و سیاست های عمومی برای بهبود رفاه اجتماعی ، تا درک و تأثیرگذاری بر چگونگی پذیرش عادات غذایی سالم یا انرژی های تجدید پذیر توسط مردم. از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می توان آسیب پذیری افراد را در موقعیت های خاص شناخت و به آنها کمک کرد . تا از انتخاب های نادرست دور شوند.

از این روش می توان برای دفاع در برابر حملات نفوذ نیز استفاده کرد. می توان به ماشین آلات آموخت که مثلاً وقتی تحت تأثیر آنلاین قرار می گیریم ، به ما هشدار دهند و به ما کمک می کنند تا رفتاری را برای پنهان کردن آسیب پذیری خود شکل دهیم (به عنوان مثال ، با کلیک نکردن روی برخی از صفحات یا کلیک کردن روی برخی دیگر برای ایجاد یک مسیر غلط).

هوش مصنوعی AI در هر شرایطی  استفاده شود

مانند هر فناوری ، هوش مصنوعی می تواند در خوب یا بد استفاده شود و برای اطمینان از اجرای آن به روش مسئولانه ، حاکمیت مناسب بسیار مهم است. سال گذشته CSIRO یک چارچوب اخلاقی هوش مصنوعی برای دولت استرالیا به عنوان گام اولیه در این سفر ایجاد کرد.

AI و یادگیری ماشین به طور معمول بسیار گرسنه داده هستند . به این معنی که اطمینان از وجود سیستم های مو ثر برای حاکمیت و دسترسی به داده ها بسیار مهم است. اجرای فرآیندهای رضایت کافی و محافظت از حریم خصوصی هنگام جمع آوری اطلاعات ضروری است. سازمانهایی که از AI استفاده می کنند . و در حال توسعه هستند باید اطمینان حاصل کنند که این فناوری ها چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری نمی توانند انجام دهند. و از خطرات احتمالی و همچنین منافع آن آگاه باشند.

ابیرسان 35 شرکت بزرگ فناوری از جمله تسلا اپل و … را هک کرد

با بازی Red Dead Redemption2 بت فوروارد٬. بلاکچین٬ بهترین سایت٬ بهترین سایت بازی٬ هات بت٬ وین بت بهترین سایت بازی انفجار٬ هم آشنا شوید.

درباره ی bluesky

مطلب پیشنهادی

بیرسان

بیرسان 35 شرکت بزرگ فناوری از جمله تسلا اپل و … را هک کرد

بیرسان یک محقق تهدید رومانیایی روز چهارشنبه در یک گزارش منتشر شده توضیح داد . …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *